Terbuka Seluruh England 2021
Butiran Kejohanan
Tarikh17-21 Mac
EdisiKe-113
Jumlah Hadiah wang tunai AS$850,000
VenueArena Birmingham
LokasiBirmingham, England
Juara
Lelaki PerseoranganMalaysia Lee Zii Jia
Wanita PerseoranganJepun Nozomi Okuhara
Beregu LelakiJepun Hiroyuki Endo
Jepun Yuta Watanabe
Beregu WanitaJepun Mayu Matsumoto
Jepun Wakana Nagahara
Beegu CampuranJepun Yuta Watanabe
Jepun Arisa Higashino
2020 2022

Terbuka Seluruh England 2021 (Bahasa Inggeris: 2021 Yonex All England Open) atau secara rasmi dikenali sebagai Kejohanan Badminton Terbuka Seluruh England Yonex 2021 (Bahasa Inggeris: 2021 Yonex All England Open Badminton Championships) ialah kejohanan badminton yang berlangsung di Arena Birmingham di England dari 17 hingga 21 Mac 2021. Jumlah hadiah wangnya bernilai $850,000.

Kejohanan

Terbuka Seluruh England 2021 menjadi kejohanan kedua Jelajah Dunia BWF 2021 berikutan penangguhan Terbuka Jerman 2021 kerana berlakunya pandemik. Kejohanan ini merupakan sebahagian daripada Terbuka Seluruh England, yang telah diadakan sejak 1899. Kejohanan ini dianjurkan oleh Badminton England dan disetujui oleh BWF.[1]

Tempat

Kejohanan antarabangsa ini diadakan di Arena Birmingham di Birmingham, England.[1]

Pembahagian mata

Berikut adalah pembahagian mata untuk setiap fasa kejohanan berdasarkan sistem mata BWF untuk acara BWF World Tour Super 1000.[2] Kejohanan ini tidak akan dikira dalam peringkat kelayakan Olimpik Musim Panas 2020.

Juara Naib juara 3/4 5/8 9/16 17/32
12,000 10,200 8,400 6,600 4,800 3,000

Hadiah wang

Jumlah wang hadiah untuk kejohanan ini adalah AS$850,000. Pengagihan wang hadiah sesuai dengan peraturan BWF.[1]

Acara Juara Akhir Separuh akhir Suku akhir Pusingan 16 Pusingan 32
Perseorangan $59,500 $28,900 $11,900 $4,675 $2,550 $850
Beregu $62,900 $29,750 $11,900 $5,312.50 $2,762.50 $850

Kontroversi

Pada 17 Mac 2021 malam waktu tempatan, BWF menyatakan bahawa semua pemain Indonesia yang bertanding dalam kejohanan itu, termasuk ketiga-tiganya yang telah menang pada pusingan pertama, ditarik dari kejohanan setelah 20 daripada 24 orang dari pasukan dihubungi oleh perkhidmatan NHS Test and Trace melalui e-mel, dan diharuskan memasuki pengasingan 10 hari. Mereka dihubungi oleh NHS selepas seseorang dalam pesawat penerbangan yang dalam perjalanan dari Istanbul ke Birmingham dengan pasukan diuji positif untuk COVID-19.[3][4] Seluruh pasukan terpaksa berjalan kaki dari arena ke hotel kerana perkhidmatan ulang-alik mereka dicegah dari membawa mereka ke hotel.[5]

Ini mencetuskan kontroversi antara pemain Indonesia dan BWF. Pihak Indonesia membantah kerana 3 pemain India yang diuji positif sebelum kejohanan,[6] walaupun 24 jam kemudian diuji negatif setelah ujian mandiri,[7] dibenarkan bermain di kejohanan itu, sementara semua ahli pasukan Indonesia telah diuji negatif untuk virus berkenaan.[8] Permulaan kejohanan itu sendiri telah ditangguhkan selama lima jam setelah 7 keputusan COVID-19 dianggap tidak meyakinkan.[9] Persatuan Bulu Tangkis Indonesia (PBSI) juga menyatakan bahawa pemain badminton Turki Neslihan Yiğit dan jurulatihnya yang berada dalam penerbangan yang sama dengan pasukan Indonesia dari Istanbul ke Birmingham, tetapi Yiğit diizinkan untuk meneruskan kempen kejohanannya.[10] Pada 18 Mac tengah hari waktu tempatan, Yiğit mengumumkan telah menarik diri dari kejohanan oleh BWF.[11]

Sebelumnya, di pusingan pertama beregu lelaki antara pemain Mohammad Ahsan dan Hendra Setiawan dan pasangan Inggeris Ben Lane dan Sean Vendy mencetuskan reaksi balas kerana pengaturan di mana hakim perkhidmatan yang bertugas, Alan Crow, juga berbahasa Inggeris.[12] Namun, menurut peraturan, BWF tidak pernah secara tegas melarang pegawai teknikal untuk mengadakan pertandingan yang melibatkan atlet dari negara yang sama dengan pegawai teknikal menentang atlet dari negara lain.[13]

Perseorangan lelaki

Pilihan

  1. Jepun Kento Momota (Suku akhir)
  2. Denmark Viktor Axelsen (Akhir)
  3. Denmark Anders Antonsen (Separuh akhir)
  4. Indonesia Anthony Sinisuka Ginting (Pusingan pertama)
  5. Indonesia Jonatan Christie (Pusingan kekdua)
  6. Malaysia Lee Zii Jia (Juara)
  7. Denmark Rasmus Gemke (Pusingan kedua)
  8. India Srikanth Kidambi (Pusingan pertama)

Akhir

  Separuh akhir Akhir
                         
  6  Malaysia Lee Zii Jia 21 21  
 Belanda Mark Caljouw 13 17  
  6  Malaysia Lee Zii Jia 30 20 21
  2  Denmark Viktor Axelsen 29 22 9
3  Denmark Anders Antonsen 21 7 17
  2  Denmark Viktor Axelsen 16 21 21  

Separuh atas

Bahagian 1

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
  1  Jepun K Momota 21 22  
 India Parupalli K 13 20  
  1  Jepun K Momota 21 21  
   India Prannoy K 15 14  
 Malaysia Liew D 10 10
   India Prannoy K 21 21  
    1  Jepun K Momota 16 19
  6  Malaysia Lee Z J 21 21
  6  Malaysia Lee Z J 21 21  
 Kanada B Yang 13 10  
  6  Malaysia Lee Z J 21 21
   Denmark H-K Vittinghus 12 13  
 Denmark H-K Vittinghus 21 21
   Israel M Zilberman 16 19  

Bahagian 2

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
  4  Indonesia A S Ginting  
 Perancis T Rouxel w / o  
   Perancis T Rouxel 18 17  
   India L Sen 21 21  
 India L Sen 21 21
   Thailand K Wangcharoen 18 12  
     India L Sen 17 21 17
   Belanda M Caljouw 21 16 21
  8  India S Kidambi 11 21 12  
PFR  Republik Ireland N Nguyen 21 15 21  
  PFR  Republik Ireland N Nguyen 18 7
   Belanda M Caljouw 21 21  
 Belanda M Caljouw 21 21
   Thailand K Phetpradab 7 7  

Separuh bawah

Bahagian 3

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
   Jepun K Tsuneyama 21 21  
 England T Penty 17 14  
   Jepun K Tsuneyama 21 18 21  
  7  Denmark R Gemke 15 21 14  
 Jepun K Nishimoto 13 14
   Denmark R Gemke 21 21  
     Jepun K Tsuneyama 16 21 11
  3  Denmark A Antonsen 21 9 21
   Brazil Y Coelho 11 19  
 India S Verma 21 21  
   India S Verma 20 10
  3  Denmark A Antonsen 22 21  
 Perancis B Leverdez 14 18
  3  Denmark A Antonsen 21 21  

Bahagian 4

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
   Sepanyol P Abián 15 12  
 Thailand S Thammasin 21 21  
   Thailand S Thammasin w / o  
  5  Indonesia J Christie  
 Thailand K Vitidsarn 13 22
   Indonesia J Christie 21 24  
     Thailand S Thammasin 4 15
  2  Denmark V Axelsen 21 21
   India B. Sai Praneeth 21 22  
 Perancis T J Popov 18 20  
   India B. Sai Praneeth 21 12 12
  2  Denmark V Axelsen 15 21 21  
 Jepun K Watanabe 21 19 19
  2  Denmark V Axelsen 13 21 21  

Perseorangan wanita

Pilihan

  1. Sepanyol Carolina Marín (Menarik diri)
  2. Jepun Nozomi Okuhara (Juara)
  3. Jepun Akane Yamaguchi (Suku akhir)
  4. Thailand Ratchanok Intanon (Separuh akhir)
  5. India P. V. Sindhu (Separuh akhir)
  6. Thailand Pornpawee Chochuwong (Akhir)
  7. Denmark Mia Blichfeldt (Suku akhir)
  8. Thailand Busanan Ongbamrungphan (Suku akhir)

Akhir

  Separuh akhir Akhir
                         
  6  Thailand Pornpawee Chochuwong 21 21  
5  India P. V. Sindhu 17 9  
  6  Thailand Pornpawee Chochuwong 12 16
  2  Jepun Nozomi Okuhara 21 21
4  Thailand Ratchanok Intanon 21 16 19
  2  Jepun Nozomi Okuhara 16 21 21  

Separuh atas

Bahagian 1

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
  PFR  Bulgaria M Mitsova 11 7  
 Thailand S Katethong 21 21  
   Thailand S Katethong 21 13 9  
   Amerika Syarikat BW Zhang 7 21 21  
 Amerika Syarikat BW Zhang 21 19 21
   Wales J Hart 10 21 12  
     Amerika Syarikat BW Zhang 16 19
  6  Thailand P Chochuwong 21 21
  6  Thailand P Chochuwong 21 21  
 Israel K Polikarpova 10 9  
  6  Thailand P Chochuwong 21 21
   Thailand P Chaiwan 17 11  
 Thailand P Chaiwan 21 21
   Belgium L Tan 9 15  

Bahagian 2

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
  3  Jepun A Yamaguchi 21 21  
 Perancis Qi XF 17 13  
  3  Jepun A Yamaguchi w / o  
   Turki N Yiğit  
 Turki N Yiğit 13 21 21
   Perancis M Batomene 21 19 17  
    3  Jepun A Yamaguchi 21 16 19
  5  India P. V. Sindhu 16 21 21
  5  India P. V. Sindhu 21 21  
 Malaysia S Cheah S Y 11 17  
  5  India P. V. Sindhu 21 21
   Denmark L Christophersen 8 8  
 Denmark L Christophersen 21 21
  PFR  Slovakia M Repiská 12 11  

Separuh bawah

Bahagian 3

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
   Jerman Y Li 21 21  
 Scotland K Gilmour 7 18  
   Jerman Y Li 16 17  
  7  Denmark M Blichfeldt 21 21  
 India S Nehwal 8 4r
   Denmark M Blichfeldt 21 10  
    7  Denmark M Blichfeldt 21 17 10
  4  Thailand R Intanon 18 21 21
  PFR  Thailand B Aimsaard 21 16 6  
 Amerika Syarikat I Wang 15 21 21  
   Amerika Syarikat I Wang 14 13
  4  Thailand R Intanon 21 21  
 Estonia K Kuuba 14 16
  4  Thailand R Intanon 21 21  

Bahagian 4

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
   Jepun A Ohori 21 21  
 Denmark L Kjærsfeldt 16 10  
   Jepun A Ohori 19 15  
  8  Thailand B Ongbamrungphan 21 21  
 Malaysia Kisona S 6 7
   Thailand B Ongbamrungphan 21 21  
    8  Thailand B Ongbamrungphan 21 8 16
  2  Jepun N Okuhara 18 21 21
   Switzerland S Jaquet 19 9  
 Bulgaria L Zetchiri 21 21  
   Bulgaria L Zetchiri 6 13
  2  Jepun N Okuhara 21 21  
 Denmark J D Jakobsen 11 7
  2  Jepun N Okuhara 21 21  

Beregu lelaki

Pilihan

Akhir

  Separuh akhir Akhir
                         
   Denmark Kim Astrup
Denmark Anders Skaarup Rasmussen
18 14  
3  Jepun Takeshi Kamura
Jepun Keigo Sonoda
21 21  
  3  Jepun Takeshi Kamura
Jepun Keigo Sonoda
15 21 11
  4  Jepun Hiroyuki Endo
Jepun Yuta Watanabe
21 17 21
4  Jepun Hiroyuki Endo
Jepun Yuta Watanabe
21 21
   Denmark Jeppe Bay
Denmark Lasse Mølhede
13 11  

Separuh atas

Bahagian 1

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
  1  Indonesia M F Gideon
Indonesia K S Sukamuljo
21 19 21  
PFR  England M Clare
England E Van Leeuwen
12 21 9  
  1  Indonesia M F Gideon
Indonesia K S Sukamuljo
 
   Perancis C Popov
Perancis T J Popov
w / o  
 Amerika Syarikat P Chew
Amerika Syarikat R Chew
17 14
   Perancis C Popov
Perancis T J Popov
21 21  
     Perancis C Popov
Perancis T J Popov
10 14
   Denmark K Astrup
Denmark A S Rasmussen
21 21
  6  India S Rankireddy
India C Shetty
21 21  
PFR  England N Garg
India A Mayekar
7 10  
  6  India S Rankireddy
India C Shetty
16 21 17
   Denmark K Astrup
Denmark A S Rasmussen
21 11 21  
 Denmark K Astrup
Denmark A S Rasmussen
21 21
   Denmark P I Klindt
Denmark M Thøgersen
17 15  

Bahagian 2

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
  3  Jepun T Kamura
Jepun K Sonoda
21 21  
 Denmark E Lauritzen
Denmark M Muurholm
13 12  
  3  Jepun T Kamura
Jepun K Sonoda
21 21  
   Jepun A Koga
Jepun T Saito
18 8  
 Jepun A Koga
Jepun T Saito
21 21
   Jepun T Hoki
Jepun Y Kobayashi
15 12  
    3  Jepun T Kamura
Jepun K Sonoda
21 9 21
  8  England M Ellis
England C Langridge
19 21 8
  8  England M Ellis
England C Langridge
21 21  
 Republik Ireland J Magee
Republik Ireland P Reynolds
14 13  
  8  England M Ellis
England C Langridge
21 21
   England C Hemming
England S Stallwood
9 13  
 Denmark D Lundgaard
Denmark M Thyrri
21 18 17
   England C Hemming
England S Stallwood
16 21 21  

Separuh bawah

Bahagian 3

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
   Denmark M Christiansen
Denmark N Nøhr
21 21  
 Malaysia Low H Y
Malaysia Ng E C
16 19  
   Denmark M Christiansen
Denmark N Nøhr
21 21  
  7  Malaysia Goh V S
Malaysia Tan W K
19 18  
 Jerman M Lamsfuß
Jerman M E Seidel
11 18
   Malaysia Goh V S
Malaysia Tan W K
21 21  
     Denmark M Christiansen
Denmark N Nøhr
22 19
  4  Jepun H Endo
Jepun Y Watanabe
24 21
   India Arjun M.R.
India D Kapila
13 12  
 Malaysia Ong Y S
Malaysia Teo E Y
21 21  
   Malaysia Ong Y S
Malaysia Teo E Y
10 19
  4  Jepun H Endo
Jepun Y Watanabe
21 21  
PFR  England R Easton
England Z Russ
4 9
  4  Jepun H Endo
Jepun Y Watanabe
21 21  

Bahagian 4

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
   Belanda R Jille
Belanda T van der Lecq
14 20  
 Thailand N Phuangphuapet
Thailand T Viriyangkura
21 22  
   Thailand N Phuangphuapet
Thailand T Viriyangkura
21 17 21  
   Nigeria G Olofua
Nigeria A J Opeyori
19 21 8  
 Nigeria G Olofua
Nigeria A J Opeyori
w / o
   Indonesia F Alfian
Indonesia M R Ardianto
 
     Thailand N Phuangphuapet
Thailand T Viriyangkura
19 12
   Denmark J Bay
Denmark L Mølhede
21 21
   Denmark J Bay
Denmark L Mølhede
27 21  
 Denmark J Eipe
Denmark R Kjær
25 11  
   Denmark J Bay
Denmark L Mølhede
w / o
  2  Indonesia M Ahsan
Indonesia H Setiawan
 
 England B Lane
England S Vendy
18 21 19
  2  Indonesia M Ahsan
Indonesia H Setiawan
21 19 21  

Beregu wanita

Pilihan

Akhir

  Separuh akhir Akhir
                         
  1  Jepun Yuki Fukushima
Jepun Sayaka Hirota
21 21  
 Belanda Selena Piek
Belanda Cheryl Seinen
17 7  
  1  Jepun Yuki Fukushima
Jepun Sayaka Hirota
18 16
  2  Jepun Mayu Matsumoto
Jepun Wakana Nagahara
21 21
5  Jepun Nami Matsuyama
Jepun Chiharu Shida
19 17
  2  Jepun Mayu Matsumoto
Jepun Wakana Nagahara
21 21  

Separuh atas

Bahagian 1

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
  1  Jepun Y Fukushima
Jepun S Hirota
w / o  
 Jerman L Efler
Jerman I Herttrich
 
  1  Jepun Y Fukushima
Jepun S Hirota
21 21  
   Denmark A Bøje
Denmark M Poulsen
7 15  
 Denmark A Bøje
Denmark M Poulsen
21 21
   India M Jakkampudi
India P S. Ram
10 15  
    1  Jepun Y Fukushima
Jepun S Hirota
14 21 21
  7  England C Birch
England L Smith
21 12 14
  7  England C Birch
England L Smith
21 21  
 India K. A Bhat
India S Gautam
14 11  
  7  England C Birch
England L Smith
21 21
   Denmark I Nielsen
Denmark M L Steffensen
14 11  
 Denmark I Nielsen
Denmark M L Steffensen
w / o
   Jerman A Jäger
Jerman S Küspert
 

Bahagian 2

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
  3  Indonesia G Polii
Indonesia A Rahayu
w / o  
 Jerman K Ostermeyer
Jerman F Volkmann
 
  3  Indonesia G Polii
Indonesia A Rahayu
 
   Belanda S Piek
Belanda C Seinen
w / o  
 Belanda S Piek
Belanda C Seinen
22 21
   Sweden J Magnusson
Sweden C Nistad
20 12  
     Belanda S Piek
Belanda C Seinen
24 21
   India A Ponnappa
India N. S Reddy
22 12
  6  Bulgaria G Stoeva
Bulgaria S Stoeva
w / o  
 Perancis V Hériau
Perancis M Lambert
 
  6  Bulgaria G Stoeva
Bulgaria S Stoeva
17 10
   India A Ponnappa
India N. S Reddy
21 21  
 Thailand B Aimsaard
Thailand N Aimsaard
14 12
   India A Ponnappa
India N. S Reddy
21 21  

Separuh bawah

Bahagian 3

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
   Estonia K-K Marran
Estonia H Rüütel
24 16 21  
 Denmark C Busch
Denmark A Schulz
22 21 14  
   Estonia K-K Marran
Estonia H Rüütel
8 12  
  5  Jepun N Matsuyama
Jepun C Shida
21 21  
 Jepun A Sakuramoto
Jepun Y Takahata
19 21 17
   Jepun N Matsuyama
Jepun C Shida
21 16 21  
    5  Jepun N Matsuyama
Jepun C Shida
21 20 21
   Malaysia P Tan K L
Malaysia Thinaah M
12 22 16
   Malaysia Teoh M X
Malaysia Yap L
 
 England J Hopton
England J Moore
w / o  
   England J Hopton
England J Moore
18 7
   Malaysia P Tan K L
Malaysia Thinaah M
21 21  
 Malaysia P Tan K L
Malaysia Thinaah M
21 23
  4  Thailand J Kititharakul
Thailand R Prajongjai
17 21  

Bahagian 4

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
   Mesir D Hany
Mesir H Hosny
8 7  
 Denmark A Magelund
Denmark F Ravn
21 21  
   Denmark A Magelund
Denmark F Ravn
13 10  
  8  Denmark M Fruergaard
Denmark S Thygesen
21 21  
 England A Lado
England V Williams
11 10
   Denmark M Fruergaard
Denmark S Thygesen
21 21  
    8  Denmark M Fruergaard
Denmark S Thygesen
14 21 15
  2  Jepun M Matsumoto
Jepun W Nagahara
21 19 21
   Perancis É Lefel
Perancis A Tran
w / o  
 Scotland J MacPherson
Scotland C Torrance
 
   Perancis É Lefel
Perancis A Tran
10 16
  2  Jepun M Matsumoto
Jepun W Nagahara
21 21  
 Denmark J Finne-Ipsen
Denmark M Surrow
6 18
  2  Jepun M Matsumoto
Jepun W Nagahara
21 21  

Beregu campuran

Pilihan

  1. Indonesia Praveen Jordan / Melati Daeva Oktavianti (Pusingan pertama)
  2. Jepun Yuta Watanabe / Arisa Higashino (Juara)
  3. Malaysia Chan Peng Soon / Goh Liu Ying (Separuh akhir)
  4. England Marcus Ellis / Lauren Smith (Separuh akhir)
  5. Malaysia Goh Soon Huat / Shevon Jemie Lai (Pusingan pertama)
  6. Malaysia Tan Kian Meng / Lai Pei Jing (Suku akhir)
  7. Perancis Thom Gicquel / Delphine Delrue (Suku akhir)
  8. England Chris Adcock / Gabby Adcock (Menarik diri)

Akhir

  Separuh akhir Akhir
                         
   Jepun Yuki Kaneko
Jepun Misaki Matsutomo
21 22  
3  Malaysia Chan Peng Soon
Malaysia Goh Liu Ying
14 20  
   Jepun Yuki Kaneko
Jepun Misaki Matsutomo
14 13
  2  Jepun Yuta Watanabe
Jepun Arisa Higashino
21 21
4  England Marcus Ellis
England Lauren Smith
10 18
  2  Jepun Yuta Watanabe
Jepun Arisa Higashino
21 21  

Separuh atas

Bahagian1

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
  1  Indonesia P Jordan
Indonesia M D Oktavianti
 
 India D Kapila
India M Jakkampudi
w / o  
   India D Kapila
India M Jakkampudi
19 8  
   Denmark N Nøhr
Denmark A Magelund
21 21  
 Malaysia Hoo P R
Malaysia Cheah Y S
13 14
   Denmark N Nøhr
Denmark A Magelund
21 21  
     Denmark N Nøhr
Denmark A Magelund
15 10
   Jepun Y Kaneko
Jepun M Matsutomo
21 21
  5  Malaysia Goh S H
Malaysia S J Lai
19 16  
 Republik Ireland S Magee
Republik Ireland C Magee
21 21  
   Republik Ireland S Magee
Republik Ireland C Magee
16 21 13
   Jepun Y Kaneko
Jepun M Matsutomo
21 19 21  
 Jepun Y Kaneko
Jepun M Matsutomo
21 21
   India S Rankireddy
India A Ponnappa
19 9  

Bahagian 2

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
  3  Malaysia Chan P S
Malaysia Goh L Y
21 21 21  
 Denmark M Thyrri
Denmark M Surrow
23 15 12  
  3  Malaysia Chan P S
Malaysia Goh L Y
21 21  
   Thailand N Phuangphuapet
Thailand B Aimsaard
9 8  
 Thailand N Phuangphuapet
Thailand B Aimsaard
21 22
   Perancis E Adam
Perancis M Lambert
19 20  
    3  Malaysia Chan P S
Malaysia Goh L Y
17 21 22
  7  Perancis T Gicquel
Perancis D Delrue
21 18 20
  7  Perancis T Gicquel
Perancis D Delrue
21 21  
 England C Hemming
England V Williams
10 11  
  7  Perancis T Gicquel
Perancis D Delrue
21 20 21
   Malaysia Chen T J
Malaysia Peck Y W
19 22 14  
PFR  England G Mairs
England J Moore
13 21 18
   Malaysia Chen T J
Malaysia Peck Y W
21 18 21  

Separuh bawah

Bahagian 3

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
   Denmark J Bay
Denmark S Lundgaard
13 16  
 Denmark M Mikkelsen
Denmark R Søby Hansen
21 21  
   Denmark M Mikkelsen
Denmark R Søby Hansen
21 21  
  PFR  Jerman P Scheiel
Jerman F Volkmann
9 19  
PFR  Jerman P Scheiel
Jerman F Volkmann
21 21 21
  PFR  Israel M Zilberman
Israel S Zilberman
15 23 14  
     Denmark M Mikkelsen
Denmark R Søby Hansen
20 19
  4  England M Ellis
England L Smith
22 21
  PFR  Denmark R Espersen
Denmark C Busch
21 21  
 India P Chopra
India N. S Reddy
15 17  
  PFR  Denmark R Espersen
Denmark C Busch
19 13
  4  England M Ellis
England L Smith
21 21  
PFR  Republik Ireland P Reynolds
Republik Ireland R Darragh
12 11
  4  England M Ellis
England L Smith
21 21  

Bahagian 4

  Pusingan pertama Pusingan kedua Suku akhir
                                       
  PFR  England S Stallwood
England A Lado
21 21  
 Mesir A H Elgamal
Mesir D Hany
10 12  
  PFR  England S Stallwood
England A Lado
15 15  
  6  Malaysia Tan K M
Malaysia Lai P J
21 21  
 Jepun T Hoki
Jepun N Matsuyama
13 13
   Malaysia Tan K M
Malaysia Lai P J
21 21  
    6  Malaysia Tan K M
Malaysia Lai P J
17 9
  2  Jepun Y Watanabe
Jepun A Higashino
21 21
   Denmark M Christiansen
Denmark A Bøje
21 22  
 Belanda R Tabeling
Belanda S Piek
16 20  
   Denmark M Christiansen
Denmark A Bøje
16 19
  2  Jepun Y Watanabe
Jepun A Higashino
21 21  
 Perancis R Labar
Perancis A Tran
10 18
  2  Jepun Y Watanabe
Jepun A Higashino
21 21  

Rujukan

  1. ^ a b c "Prospectus All England Open Badminton Championships 2021" (PDF) (dalam bahasa Inggeris). Persekutuan Badminton Dunia. Dicapai pada 17 Februari 2020.
  2. ^ "World Ranking System" (PDF) (dalam bahasa Inggeris). Persekutuan Badminton Dunia. Diarkib (PDF) daripada yang asal pada 10 Mei 2019. Dicapai pada 27 Januari 2018.
  3. ^ "Indonesian Team Withdrawn from YONEX All England Open 2021". Persatuan Badminton Dunia. 18 Mac 2021. Dicapai pada 18 Mac 2021.
  4. ^ Iman Rahman Cahyadi; Hendro D. Situmorang (18 Mac 2021). "Kevin/Markus to Miss All England Title Again as Indonesian Team Withdrawn". Jakarta Globe (dalam bahasa Inggeris). Dicapai pada 18 Mac 2021.
  5. ^ Wem Fernandez (18 Mac 2021). "Sad story of Hendra Setiawan after Indonesia advances to the top 16 of All England asked to walk to the hotel". VOI.id (dalam bahasa Inggeris). Dicapai pada 19 Mac 2021.
  6. ^ "All England Open 2021: Indian badminton coach questions COVID-19 results after 3 players test positive". India Today (dalam bahasa Inggeris). 17 Mac 2021. Dicapai pada 18 Mac 2021.
  7. ^ Kanaujia, Rachit, penyunting (17 Mac 2021). "All England Open: Indian shuttlers cleared to take part in tournament after COVID negative results". Zee News (dalam bahasa Inggeris). Dicapai pada 18 Mac 2021.
  8. ^ "Beda Kasus Indonesia dengan Denmark dan India di All England". CNN Indonesia (dalam bahasa Indonesia). 18 Mac 2021. Dicapai pada 18 Mac 2021.
  9. ^ "All England start delayed by 'inconclusive' tests". ESPN.com (dalam bahasa Inggeris). 18 Mac 2021. Dicapai pada 18 Mac 2021.
  10. ^ "Satu Pesawat dengan Indonesia, Neslihan Yigit Tetap Main". CNN Indonesia (dalam bahasa Indonesia). 18 Mac 2021. Dicapai pada 18 Mac 2021.
  11. ^ "BWF Statement on Withdrawal of Turkish and Indonesian Players". bwfworldtour.bwfbadminton.com (dalam bahasa Inggeris). Dicapai pada 24 Mac 2021.
  12. ^ Musahadah, penyunting (18 Mac 2021). "3 Keruwetan All England 2021 Selain Indonesia Dipaksa Mundur, Service Judge Curang hingga Tak Adil". Tribunnews.com (dalam bahasa Indonesia). Dicapai pada 18 Mac 2021.
  13. ^ "INSTRUCTIONS TO TECHNICAL OFFICIALS (ITTO)" (PDF) (dalam bahasa Inggeris). Persekutuan Badminton Dunia. Dicapai pada 18 Mac 2021.

Pautan luar